Decyzja o inwestycji zaplanowana z dużym wyprzedzeniem, pozwoliła znaleźć się w gronie firm, które dziś jako pierwsze otrzymują zamówione auta i naczepy. Zgodnie z polityką firmy, która zakłada rozbudowę floty transportowej w oparciu o sprzęt renomowanych marek, wybór padł na liderów rynku – SCANIA i KRONE.

W SCANIA Polska zakupione zostało 6 ciągników R480 w układzie osi 6×2 oraz 4 ciągniki R440 w układzie osi 4×2. Wszystkie auta wyposażono w najnowszej generacji silniki spełniające normę EURO 5 przy jednoczesnym braku konieczności korzystania z płynu AD-BLUE. Ciągniki zostały wyspecyfikowane tak, aby sprostać wymogom srogiej zimy w północnej Europie. Auta doposażono także w komputery pokładowe z flotowym systemem komunikacji TX-Connect firmy Transics.

Ciągniki wyruszyły w ubiegły weekend do Werlte w Niemczech, siedziby korporacji KRONE, aby połączyć się z nowymi naczepami Profi Liner w kompletne zestawy transportowe. Zakupione naczepy wyposażono w niezbędne dla nas uchwyty promowe, otwory na kłonice w podłodze oraz podnoszone dachy pozwalające na zwiększenie możliwości załadowczych.

Oficjalnego
przekazania naczep dokonał Dyrektor Generalny KRONE Gero Schulze, które zostały
odebrane przez Prezesa Zarządu SCANDINAVIAN EXPRESS Ewę Duks-Szymańską. Po
krótkiej uroczystości nowe zestawy podjęły ładunki i wyruszyły do Klientów w
Skandynawii.

Przekazanie naczep Profi Liner w siedzibie KRONE, Werlte, Niemcy. Od lewej: Tomasz Sakowiec i Jacek Białobrzeski (POZKRONE), Patryk Szymański, Ewa Duks-Szymańska (SCANDINAVIAN EXPRESS), Gero Schulze, Mark Posmyk (KRONE).

www.scandinavian.com.pl

Czytaj także w oficjalnym serwisie KRONE