Dwa duże projekty transportowe prowadzone przez SCANDINAVIAN EXPRESS zakończone sukcesem. Dostawy ponadgabarytowych konstrukcji stalowych na budowy mostów Minnesund i Julrslud w Norwegii (czerwiec-październik 2010) przebiegły sprawnie i w założonych terminach. Całość zamówienia obejmowało przewóz łącznie 2 250 ton stali w 108 transportach od producentów w Czechach do miejsc inwestycji w ciągu autostrady E6 Oslo – Trondheim.

Inwestycję budowy mostów realizowaną przez Norweski Urząd Drogowy (Statens Vegvesen) wykonywała jedna z największych firm budowlanych w Skandynawii – norweski oddział szwedzkiej korporacji NCC. Warto podkreślić, że przy tak prestiżowym międzynarodowym projekcie realizację transportu zdecydowano się powierzyć polskiemu Operatowi TSL – SCANDINAVIAN EXPRESS.

Transportowany ładunek składał się z stalowych belek o dł. do 30 m i masie do 38ton (Most Julrslud) oraz płyt stalowych o wymiarach 8 m dł na 5 m. szer. (Most Minnesund), które dostarczaliśmy na opracowanych przez SCANDINAVIAN EXPRESS specjalnych stojakach transportowych. Ta innowacyjna konstrukcja pozwoliła zmniejszyć szerokość transportową z 5 do 3,7m, dzięki czemu dostawa przebiegła sprawniej, taniej i bez konieczności demontażu infrastruktury drogowej na czas transportu.
 
Zaangażowanie większości floty specjalistycznej SCANDINAVIAN EXPRESS (m.in. ciężkie ciągniki balastowe Volvo i Man z naczepami Faymonville i Goldhofer)  pozwoliło na jednoczesną obsługę obu inwestycji – zarówno budowy mostu Minnesund i Julrslud. Na dotrzymanie harmonogramu dostaw istotny wpływ miały także stałe umowy z liniami promowymi, dzięki którym nasze transporty pomimo dużego natężenia ruchu turystycznego w okresie wakacyjnym zawsze znajdowały miejsce na promach.

Zobacz załadunek na prom stalowych belek mostu Julrslud >

www.scandinavian.com.pl