Firma Scandinavian Express kupiła naczepy typu OpenBOX – efekt kooperacji niemieckiego dostawcy Krone (podwozie) oraz francuskiej firmy Libner (zabudowa).
 
Zaletą innowacyjnego rozwiązania OpenBOX jest możliwość zsunięcia całej zabudowy naczepy wraz z tylnymi drzwiami, w wyniku czego ze standardowej plandeki powstaje – platforma. Wykorzystanie tego typu naczep pozwala przewozić różnego rodzaju ładunki – zarówno te przeznaczone na standardowe naczepy plandekowe jak i również nietypowe- ponadgabarytowe oraz morskie kontenery iso.  

Open Box trailer
Dodatkowym atutem jest ułatwiony za i rozładunek ładunków standardowych- w przeciwieństwie do standardowej „firanki” w której, po otwarciu dachu i obu boków nadal pozostają prowadnice plandek bocznych i dachu znacznie utrudniające np. rozładunek konstrukcji stalowych, siatek zbrojeniowych, elementów betonowych etc.
 
Naczepy OpenBOX są wyposażone w otwory na kłonice, uchwyty kontenerowe (możliwość załadowania dwóch kontenerów 20-stopowych lub jednego 40-stopowego). Ładowność techniczna tych naczep przy zastosowaniu ciągnika 3 osiowego to 34t. Zgodnie z informacją od obu producentów są to pierwsze tego typu naczepy dostarczone na rynek polski.