3 stycznia br. Kierowcy oraz Przewoźnicy współpracujący ze Scandinavian Express zgromadzili się w Hotelu Qubus w Gdańsku na corocznym szkoleniu wytyczającym cele na bieżący rok oraz doskonalącym standardy pracy.

Główne cele przyjęte na bieżący rok dla Floty i Kierowców Scandinavian Express to dalsza poprawa terminowości dostaw, ograniczenie szkód komunikacyjnych i ładunkowych, zmniejszenie spalania, utrzymanie wysokiej jakości dostaw.

Szkolenie kierowców Scandinavian Express
Wśród dominujących tematów szkoleniowych pojawiły się natomiast: czas pracy kierowców, zasady zabezpieczania ładunków, ekonomiczna jazda i prawidłowa eksploatacja taboru, współpraca z działem spedycji, postępowanie w sytuacjach awaryjnych. Część wystąpień z powodzeniem przeprowadzona została przez najbardziej doświadczonych Kierowców, dających praktyczne wskazówki swoim młodszym kolegom, m.in. jak zapobiegać szkodom ładunkowym poprzez prawidłowe zabezpieczanie poszczególnych rodzajów ładunków.
 
Szkolenie kierowców Scandinavian Express
Nowością w tym roku okazał się kurs organizowany przez Urząd Dozoru Technicznego w Gdańsku przyuczający do prawidłowej i bezpiecznej eksploatacji  zawiesi transportowych. Każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu oraz gwarantujące uprawnienia do wykonywania poszczególnych typów zawiesi transportowych.

Podczas spotkania tradycyjnie już wręczone zostały nominacje do programu ELITARNI, wyłaniającego wzorowych Kierowców.

Szkolenie kierowców Scandinavian Express
Jako, że cały zespół Kierowców rozpoczął pół roku temu intensywny, dedykowany specjalnie dla kierowców TIR kurs języka angielskiego EXPRESS YOURSELF, przyszedł czas na pierwsze podsumowanie poziomu znajomości języka.

Kurs angielskiego dla kierowców
Wyniki testów były zaskakująco pozytywne! Mając świadomość tego, jak ważnym aspektem codziennej pracy naszego zespołu jest umiejętność komunikacji z Klientem szwedzkim, czy norweskim- z dumą możemy stwierdzić, że komunikatywnie językiem angielskim posługuje się ponad 70 % naszej kadry Kierowców!
Podsumowaniem tegorocznego spotkania była uroczysta kolacja noworoczna.
Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i gratulujemy umiejętności!