Tym razem Kierowców i współpracujących z nami Przewoźników wraz z osobami towarzyszącymi zaprosiliśmy do Hotelu Mistral Sport w Gniewinie, który na EURO 2012 będzie pełnił funkcję centrum pobytowo-szkoleniowego dla drużyny reprezentacji Hiszpanii.

Tematyka na szkoleniu- praktyczna i użyteczna: czas pracy kierowców, najnowsze zmiany w przepisach, eksploatacja pojazdów, obsługa komputera pokładowego, zasady rozmieszczania i zabezpieczania ładunków, procedury postępowania w sytuacjach awaryjnych. Wręczono także nominacje do drugiej edycji programu „Kierowcy Elitarni”. Na koniec prezentacja planów i zamierzeń na nowy rok oraz – gorący jak zwykle – panel dyskusyjny.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia i scenki rodzajowe z udziałem Kierowców. Nic tak bowiem nie pomaga w przyswajaniu wiedzy jak możliwość indywidualnych ćwiczeń w odniesieniu do konkretnej sytuacji. Całość szkolenia zwieńczyło rozdanie nowych wersji podręcznika Kierowcy – w ciekawszej i praktyczniejszej formie.

Nieodłącznym elementem naszej działalności, jako operatora logistycznego specjalizującego się w obsłudze Skandynawii, są przeprawy przez Bałtyk. W związku z tym, że nasi Kierowcy sporą część swojej pracy spędzają na promach, jedną z nowych inicjatyw zaprezentowanych na szkoleniu był monitoring jakości linii promowych. Wśród uczestników przeprowadzono ankietę badawczą nt. standardów kabin, czystości, jakości jedzenia i obsługi na poszczególnych promach. Wynikami ankiet Zarząd zamierza podzielić się z przedstawicielami armatorów odpowiedzialnymi za jakość oferowanych usług.

W czasie kiedy Panowie Kierowcy się szkolili, Panie w miłej atmosferze odzyskiwały harmonię, regenerowały siły i relaksowały się korzystając z zabiegów SPA oraz hotelowej strefy rekreacji – basenów, jacuzzi, saun, fitness i cardio. Z wielkim entuzjazmem przyjęto niespodziankę – dodatkowe zabiegi układania fryzur, makijażu, liftingu oraz manicure przeprowadzanych przez firmę Abacosun. Na wieczór- jak znalazł!!

Po części szkoleniowej, jak na centrum pobytowe Euro 2012 przystało, rozegrano Turniej Piłkarski o puchar Scandinavian Express. Wystartowały 4 drużyny – „Skandalicznie Oryginalni” (Kierowcy), „Tygrysy Północy” (Przewoźnicy), „Klub Sportowy SEX” (Biuro) oraz „Team Gniewino” – gospodarze turnieju. Po zaciętej walce, którą na trybunach podsycały Panie w roli cheerleaderek, zwycięzcą turnieju okazał się Team Gniewino, wyprzedzając Tygrysy Północy i Skandalicznie Oryginalnych. Klub Sportowy SEX pomimo ofiarnej gry zajął ostatnią pozycję. Sądząc po nazwie, zespół najprawdopodobniej specjalizuje się w innej dyscyplinie 🙂

Wieczorem wszyscy zasiedli do uroczystej kolacji w restauracji hotelowej. Były przemówienia, kwiaty i gromkie „Sto lat” dla Pani Prezes Ewy Duks-Szymańskiej. Zabawa do białego rana rozgrzała parkiety na długo zanim w hotelu pojawią się Hiszpanie…