Konferencja „Więcej niż tylko logistyka” organizowana przez Scandinavian Express zgromadziła w ubiegły weekend w Trójmieście kilkudziesięciu uczestników z Szwecji, Norwegii, Czech i Polski. Spotkanie zbiegło się z 18-tymi urodzinami, które firma świętowała jako obecnie jeden z najbardziej doświadczonych operatorów logistycznych specjalizujących się w obsłudze Skandynawii.

Głównym punktem oficjalnego programu była konferencja „Więcej, niż tylko logistyka”. Uczestnicy mieli okazję m.in. obejrzeć multimedialną prezentacja oferty TSL oraz podyskutować w formie panelu na temat budowania relacji win-win na styku operator logistyczny-klient.

scandinavian express
Duże zainteresowanie wzbudziła sama prezentacja multimedialna. Wykonana w konwencji gry komputerowej, w przyjazny i czytelny sposób przedstawia przebieg procesów logistycznych oraz poszczególne segmenty oferty TSL. Osobną sekcję w prezentacji zajmuje flota Scandinavian Express, którą zaprezentowano wraz z funkcjami poszczególnych zestawów w formie animowanej. To znaczne ułatwienie dla wszystkich osób korzystających z usług TSL, a nie posiadających specjalistycznej wiedzy technicznej. Dzięki naszej prezentacji nawet dla laika staje się jasne na czym polegają korzyści wynikające np. z zastosowania rozsuwanych tylnych drzwi w naczepach, korzystania z muld przy przewozie rolek blachy, piętrowania ładunku za pomocą podwójnych podłóg czy hydraulicznie sterowanych osi w naczepach niskopodwoziowych. Już wkrótce wybrane części prezentacji multimedialnej będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych na www.scandinavian.com.pl

Po konferencji uczestnicy mieli okazję zobaczyć pokaz floty transportowej Scandinavian Express. Atrakcyjną oprawę zapewniła orkiestra marynarska i lawirujące między ciągnikami cheerleaderki. Do ciekawostek – choć nie dla gości ze Skandynawii, gdzie jest to normalną praktyką – możemy zaliczyć utworzenie tzw. zestawu Euro Combi, zwanego popularnie „pociągiem drogowym”. Utworzyli go na żywo podczas pokazu nasi kierowcy, którzy odczepioną od zestawu typu Tridem przyczepę sprawnie podpięli pod zestaw standardowy z naczepą ze sprzęgiem. Złożony w ten sposób „pociąg drogowy” o długości 25,25 m i masie całkowitej 60 ton wykonał kilka rundek honorowych wokół bazy.

Ostatnim punktem pokazu był balet ciężarówek, w trakcie którego cheerleaderki poprowadziły ciągniki 3-osiowe w rytm muzyki marszowej. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii z tego barwnego widowiska.

scandinavian express