Scandinavian Express Poland sp. z o.o., operator logistyczny specjalizujący się w spedycji i transporcie towarów między Europą Środkową a Skandynawią, obchodzi w tym roku 20-lecie działalności.

Przedsiębiorstwo założone w 1993 roku w Gdańsku jako mała firma
spedycyjna, w ciągu ostatnich 20 lat znacząco rozwinęło swoją
działalność, zakres usług i możliwości operacyjne na wymagającym rynku
skandynawskim. Dziś Scandinavian Express to pełna oferta logistyczna, w
tym ekspresowe przesyłki drobnicowe i transporty ponadgabarytowe, własna
wielofunkcyjna flota, nowoczesne magazyny oraz skandynawskojęzyczny
zespół spedytorów.
 Jubileusz Scandinavian Express
„Przez te 20 lat wypracowaliśmy swoją własną, unikalną pozycję na rynku”
– mówi Prezes Scandinavian Express Ewa Duks-Szymańska. „Jesteśmy
wystarczająco dużą i doświadczoną firmą, mamy pełne kompetencje i
zasoby, aby zapewnić serwis logistyczny na poziomie globalnych graczy
TSL. Jednocześnie ciągle z tak sprawną, zwartą organizacją, aby wnieść
do współpracy z Klientem elastyczność, szybkość działania oraz prawdziwą
pasję i energię rynkowego debiutanta”.

Patryk Szymański Ewa Duks Szymańska
Firma cieszy się zaufaniem polskich jak i szwedzkich, norweskich czy fińskich klientów. Scandinavian Express obsługuje zarówno logistykę największych skandynawskich koncernów z branży stalowej, papierniczej, budowalnej, inwestycyjnej czy automotive – jak i potrzeby rodzimych małych oraz średnich przedsiębiorstw kooperujących ze Skandynawią, będących bardzo ważnymi klientami naszej firmy. „Nasz Jubileusz to przede wszystkim okazja do podziękowań: dla pracowników i kierowców, dla klientów i partnerów biznesowych za zaufanie i dotychczasową współpracę. Jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania!” – deklaruje Ewa Duks-Szymańska.

Kierowcy Scandinavian Express
Co w planach Scandinavian Express na kolejne lata? „Dalszy rozwój” – mówi Wiceprezes Patryk Szymański, odpowiedzialny w firmie za strategie i inwestycje – ”Pod koniec września br. otwieramy oddział w Szwecji, w przyszłym roku planujemy podobną placówkę w Norwegii. Poza tym inwestycje w infrastrukturę informatyczną, rozwój linii drobnicowych, operacji cross-dockingowych oraz projektów ponadgabarytowych. Kolejne zakupy nowoczesnych środków transportu przystosowanych do trudnych warunków skandynawskich. Podpisaliśmy już zamówienie na 13 najnowszych, 3-osiowych ciągników siodłowych Volvo FH oraz kolejny zestaw ponadgabarytowy, które wzmocnią naszą flotę jesienią tego roku”.

Z okazji jubileuszu 20-lecia zapraszamy na dedykowaną stronę jubileuszową, gdzie m.in. unikatowe video pokazujące ludzi, pasję i wartości Scandinavian Express.