W dniu 22 września 2012 odbyła się kolejna edycja regat z cyklu  SCANDINAVIAN EXPRESS TRICITY RACE 2012 w klasie Diamant 3000. Impreza  rozegrana została na wodach Zatoki Gdańskiej w zachowaniem zeszłorocznej trasy Sopot Marina- Gdańsk Port- Gdynia Port- Sopot Marina. Tym razem żeglarskiego kunsztu nabierali nasi Klienci oraz załoga Scandinavian Express.
O poranku w sopockiej marinie  przywitał nas silny wiatr i pochmurne niebo, ale jak przekonywali nasi doświadczeni sternicy „każda pogoda jest dobra na żeglowanie”. Głodni rywalizacji i zwycięstwa wyruszyliśmy zatem w trasę nie spodziewając się nawet  jak wiele cennych doświadczeń uda się nam zebrać w przy tak wymagających warunkach pogodowych.
Po 5 godzinnych zmaganiach z wiatrem, pomimo zdecydowanego przewagi jednostki Gagenau przez większość trasy rejsu, regaty wygrał jacht BMW z załogą w składzie:

Emilia Olszewska (VISTAL)
Małgorzata Jabłońska (VISTAL)
Marzena Gniedziejko (SCANDINAVIAN EXPRESS)
Patryk Szymański (SCANDINAVIAN EXPRESS)

Załoga Gagenau pozostaje jednak moralnym zwycięzcą, jako, że pokonując olbrzymie problemy techniczne, uplasowała się na 2 pozycji.
Po zakończeniu regat równie szczęśliwi, co zmęczeni udaliśmy się do restauracji usytuowanej na sopockim molo, gdzie przy muzyce i rozgrzewających napojach spędziliśmy wspaniały wieczór wspominając  trudy rejsu.
Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę i gratulujemy zwycięzcom!

SCANDINAVIAN EXPRESS potwierdza swoje zamiłowanie do żeglarstwa zostając oficjalnym sponsorem Regat Sopot Baltic Dragon Challenge, które odbędą się 27-30 września 2012 w Marinie Sopot. Więcej informacji odnośnie tej imprezy na stronie www.sopot-marina.pl