ZOBACZ VIDEO >

15 czerwca zrealizowaliśmy kolejny projekt ponadgabarytowy dla branży jachtowej. Tym razem przewoziliśmy luksusowy jacht ze stoczni jachtowej w Gdańsku na miejsce wodowania przy Nabrzeżu Zbożowym.

Transport Jachtu
Parametry ładunku (dł. 21,5 m x szer. 5,5 m x wys. 6,10m / waga ok. 35 ton / b. wysoka wartość towaru) w połączeniu z wąskimi, trudnymi przejazdami (wewnętrzne bramy i drogi dojazdowe o nieprzystosowanej do normalnego ruchu nierównej nawierzchni) wymagały niezwykłej precyzji Kierowcy w prowadzeniu zestawu, doskonałej komunikacji radiowej z Pilotami oraz zastosowania specjalistycznego sprzętu.

Transport Jachtu
Rozwiązanie technologiczne zastosowane przez Scandinavian Express do realizacji projektu to trzyosiowy ciągnik VOLVO FH16 o mocy 660 km oraz wykonana na nasze specjalne zamówienie naczepa rozciągana NOOTEBOOM z hydraulicznie sterowanymi 6 osiami zapewniającymi mały promień skrętu i optymalną manewrowość.
 
Transport Jachtu
Wykonanie bardzo precyzyjnych manewrów całym zestawem (centymetrowe prześwity po obu stronach ładunku w newralgicznych punktach trasy) ułatwiła możliwość zdalnego sterowania osiami skrętnymi naczepy przez Pilota, będącego w stałej łączności radiowej z Kierowcą.

Transport Jachtu
Realizacja zlecenia przebiegła wzorcowo i zakończyła się bezpiecznym dostarczeniem ładunku na miejsce uroczystego wodowania jednostki.