Ponad 10 tys. ton dostarczonych materiałów zbrojeniowych, blisko 500 transportów, osiągnięcie zakładanej terminowości pomimo wymagających warunków na skandynawskich budowach i wspólne plany dalszego rozwoju w odpowiedzi na wciąż rosnący rynek budownictwa w Skandynawii. Tak w skrócie można podsumować miniony rok realizacji kontraktu z Hercules Armering – spółką z grupy NCC.

Przypomnijmy: w ubiegłym roku firma NCC zdecydowała się rozszerzyć dotychczasową współpracę powierzając Scandinavian Express na wyłączność kompleksową obsługę logistyczną dostaw stali zbrojeniowej  z Fabryki Hercules Armering w Norrköping do Projektów budowlanych NCC na terenie całej Szwecji. W ramach współpracy Scandinavian Express zapewnił nie tylko transport, ale także całość planowania i koordynacji logistyki integrując swoje procesy z NCC. Realizacja kontraktu wymagała inwestycji w nowy sprzęt (m.in. ciągniki Volvo z dźwigami HDS, specjalistyczne naczepy przystosowane do przewozu stali zbrojeniowej), a także dedykowanych szkoleń. Wszystko po to aby sprostać wymaganiom klienta, zwłaszcza w zakresie wyśrubowanych procedur środowiskowych, BHP czy komunikacji kierowców na budowach NCC.

Uwzględniając prognozy dalszego wzrostu popytu na rynku budowlanym (zwłaszcza sektor mieszkaniowy w Szwecji), wydaje się że inwestycja w partnerstwo z branżą budowlaną w Skandynawii – to był strzał w dziesiątkę 🙂

Czytaj także: Zostań kierowcą w projekcie NCC