Szwecja należy do krajów o najwyższym na świecie wskaźników migracji w stosunku do liczby ludności. Pochodną tego stanu rzeczy jest brak blisko pół miliona mieszkań, a także wielu obiektów użyteczności publicznej. Szwedzkie władze planują w najbliższych latach oddawanie co roku minimum 100 tys. mieszkań.

Skandynawski boom budowalny stał się szansą dla producentów materiałów budowlanych, takich jak poznański Pekabex – wytwórca prefabrykatów betonowych – który zdecydował się w ubiegłym roku powierzyć Scandinavian Express całość logistyki na budowy w Szwecji.

Jak nam poszło? Obsługa projektów budowlanych 2016Obsługa kontraktów budowlanych to duże wyzwanie dla Operatora logistycznego. Dostawy na „fix”, napięte harmonogramy, brak pól odkładczych na budowach, utrudniony dojazd, wyśrubowane standardy bezpieczeństwa. Ciągłe korekty w przebiegu poszczególnych zamówień, którym trzeba sprostać na etapie logistyki dostaw – dbając zarówno o skuteczność rozwiązań jak i ich efektywność kosztową. Jakby tego było mało – kapryśny Bałtyk po drodze.

Naczepa Inloader

Zarządzanie logistyką budów w takich warunkach nie byłoby możliwe bez ścisłej integracji procesowej z Klientem, dedykowanych narzędzi komunikacji i specjalnego zespołu koordynującego projekt. Istotnym elementem sprawnej obsługi była też inwestycja w specjalistyczny sprzęt w postaci m.in. naczep typu Inloader. Naczepy te świetnie sprawdzają się w sprawnym załadunku i precyzyjnym zabezpieczeniu prefabrykowanych ścian betonowych do wys. aż 4,20m.

scandinavian express

Kompleksowa logistyka prefabrykatów betonowych to kolejny segment towarowy – po konstrukcjach stalowych i materiałach zbrojeniowych – w których wyspecjalizował się Scandinavian Express. Firma aktualnie dysponuje jednym z największych na rynku zasobów własnych i kontraktowych naczep specjalistycznych typu Inloader gwarantujących moce przerobowe do realizacji projektów w Skandynawii.