Na zdjęciu: Początki wiosny w środkowej Norwegii.

Społeczna odpowiedzialność Scandinavian Express

Mamy świadomość, że nasze funkcjonowanie ma również wpływ na najbliższe otoczenie oraz jego społeczność. Dlatego podejmujemy szereg działań, w które angażujemy również pracowników, wspierających funkcjonowanie różnych instytucji, podmiotów lub osób.

Aktywnie wspieramy amatorski klub piłkarski dokładając swoją cegiełkę do tego, aby młodzi piłkarze mogli rozwijać swoje sportowe pasje.

Współpracujemy z uczelniami wyższymi. Wykorzystujemy każdą okazję do spotkań ze studentami, aby móc podzielić się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu biznesowych aspektów w poszczególnych krajach skandynawskich.

Wspólnie z naszymi Pracownikami realizujemy różne projekty charytatywne, np. systematycznie wspieramy Polaków mieszkających na wschodzie.

 

Ekologia i Ochrona Środowiska

Chcemy zapewnić naszym klientom najwyższe standardy usług, a firmie optymalne funkcjonowanie w otoczeniu biznesowym i społecznym. Dlatego w Scandinavian Express nowoczesne ciągniki z silnikami EURO 5 zachowujące najwyższe normy spalania to tylko jedne z elementów naszego pakietu działań zgodnych z Systemem Ochrony Środowiska według normy ISO 14001:2004.

Co roku poddajemy się niezależnemu, zewnętrznemu audytowi szwajcarskiej jednostki co stanowi dodatkową gwarancję rzetelności naszych ekologicznych standardów.

Wśród wdrożonych działań pro-ekologicznych są m.in. wszelkie środki ostrożności mające na celu zapobiegnięcie skażeń powietrza, gleby i wód powierzchniowych i gruntowych podczas wykonywanych transportów, tankowanie jedynie w miejscach do tego przeznaczonych paliw najwyższej dostępnej jakości, mycie pojazdów w myjniach autoryzowanych pod względem ekologicznym.

Nasi kierowcy zostali przeszkoleni w zakresie ekonomicznego poruszania się pojazdami w celu jak najmniejszej emisji spalin. Szczególną uwagę przywiązujemy również do zabezpieczania miejsc składowania odpadów, w tym odpadów niebezpiecznych. Nie wylewamy, ani nie wyrzucamy odpadów do wód, gleby lub kanalizacji, tylko powierzamy ich utylizację wyspecjalizowanym do tego służbom.

Nawet przy zakupie opon do naszych ciągników zwracamy uwagę na rozwiązania ekologiczne. Wybieramy tylko certyfikowanych dostawców, których opony spełniają najwyższe normy i ograniczają zużycie paliwa, a więc jednocześnie zmniejszają emisję spalin.

Promujemy także elektroniczną wymianę dokumentów oraz optymalizujemy łańcuchy dostaw przez co pośrednio redukujemy obciążenie środowiska naturalnego przez transport.

Jak możemy Ci pomóc?