Papier

Papier

Logistyka papieru w rolach to przeważnie usługa typu FTL/door-to-door wymagająca wyjątkowej precyzji i specjalistycznego sprzętu. Dostawy tego czułego na uszkodzenia towaru podlegają dużej presji czasowej, a lokalizacja producentów w północnych regionach Szwecji czy Norwegii dodatkowo utrudnia sprawne podejmowanie ładunków.

Transport case

W 2011 roku przetransportowaliśmy łącznie ponad 5,5 tys. rol papieru z wysokiej Szwecji i Norwegii do Klientów w Polsce, Niemczech, Danii, Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji, Bułgarii - nie odnotowując ani jednego uszkodzenia! Przewiezione role papieru zapełniłyby 2 pełnowymiarowe boiska piłkarskie, a ustawione w linii tworzyłyby mur o długości ponad 6 kilometrów.

Przy tej skali przedsięwzięcia wykonanie wszystkich zamówień na czas i bez uszkodzeń wymagało zastosowania dodatkowych zabezpieczeń w formie specjalnych narożników oraz wytrzymałych naczep, na których bezpośrednio mogły operować sztaplarki z rolami papieru w chwytakach. Stałe linie i miejsca na promach do naszej dyspozycji znaczenie ułatwiły terminowość dostaw do odbiorców po drugiej stronie Bałtyku.

 

Zależy Ci na optymalizacji rozwiązań logistycznych?

Zapytaj o Twój Transport

Jak możemy Ci pomóc?