Okna i drzwi

Okna i drzwi

Okna i drzwi to produkty delikatne, które mogą ulec uszkodzeniu. Nie od dzisiaj mówi się, że transport okien i drzwi do Skandynawii to specjalizacja logistyczna przez duże S, z którą poradzą sobie tylko najlepsi. W historii naszej firmy przetransportowaliśmy dziesiątki tysięcy okien do krajów skandynawskich. Dlatego wiemy jak zadbać o bezpieczeństwo Twoich produktów i co zrobić, aby przemierzyły one kilka tysięcy kilometrów i znalazły się nieuszkodzone na placu budowy w Oslo o ściśle określonej godzinie. Bierzemy pełną odpowiedzialność za Twój towar. Dla nas jest on tak samo ważny, jak dla Ciebie.

Najważniejsze elementy obsługi logistycznej dla producentów stolarki okiennej i drzwiowej:

 

  • Stojak to podstawa

Operator logistyczny, który współpracuje z producentami stolarki okiennej i drzwiowej, potrafi ich przekonać do stosowania stojaków o konkretnych wymiarach lub przynajmniej takich, które odpowiadają wymiarom europalet lub ich wielokrotności. Ma to przede wszystkim wpływ na optymalizację kosztów transportu. Niestandardowe wymiary stojaków mogą zwiększać niewykorzystaną przestrzeń naczepy, co w efekcie przekłada się na wyższe koszty szczególnie w przypadku ładunków całopojazdowych.

 

  • To flota decyduje o kompleksowej obsłudze

Wielofunkcyjna flota oznacza przede wszystkim realizację różnego typu zamówień oraz optymalne dopasowanie do specyfiki ładunku. W ten sposób można całościowo obsługiwać producenta, który otrzymuje zlecenia różnego kalibru. W przypadku transportu okien lub drzwi, to nie ilość zajmowanych miejsc paletowych jest wyzwaniem, ponieważ dla nich zawsze dopasuje się odpowiedni rodzaj transportu – całopojazdowy lub drobnicowy. Logistyczne wyzwanie w tym przypadku stanowi miejsce rozładunku, które w dużym stopniu określa rodzaj dedykowanego taboru.

 

  • Dedykowane rozwiązania

Jeśli kontrahent oczekuje od producenta, że zamówione okna muszą być na placu budowy w w wyznaczonym dniu o godzinie 20.00, ponieważ tylko wtedy będą mogli zamknąć ulicę, żeby umożliwić wjazd ciągnika z naczepą i wykonać rozładunek, to operator logistyczny musi zrobić wszystko, aby dotrzymać tego precyzyjnego terminu. W tym przypadku kluczowe będzie doświadczenie i doskonała organizacja operacyjna, z uwzględnieniem konieczności pokonania odcinka morskiego.

 

Poradnik dla branży stolarki okiennej i drzwiowej

Sprawdź na jakie elementy należy zwrócić uwagę wybierając operatora logistycznego do obsługi producentów stolarki okiennej i drzwiowej.

Przeczytaj poradnik

 

Zależy Ci na optymalizacji rozwiązań logistycznych?

Zapytaj o Twój Transport

Jak możemy Ci pomóc?