Branża Motoryzacyjna

Transport podzespołów samochodowych bezpośrednio na linię produkcyjną w fabryce samochodów osobowych - to usługi logistyczne dla branży motoryzacyjnej, które realizujemy od lat. Dlatego wiemy, że Twój sektor charakteryzuje się dużą dynamiką i różnorodnością zleceń. A do tego na przewoźniku spoczywa ogromna odpowiedzialność. Każde opóźnienie w dostarczeniu transportu może zaburzać proces produkcyjny klienta.

Jeśli Twój klient oczekuje od Ciebie zamówionych komponentów na linii produkcyjnej w wyznaczonym dniu o godzinie 20.00, to operator logistyczny musi zrobić wszystko, aby dotrzymać tego precyzyjnego terminu i nie dopuścić do przestoju w produkcji. Pomimo, że do pokonania jest czasami blisko 2000 km i po drodze mogą wystąpić czynniki, na które nie będziemy miał wpływu, to wiemy jak minimalizować ryzyko oraz które elementy są priorytetowe dla klientów z tej branży

 

3 kluczowe elementy wskazane przez klientów z branży motoryzacyjnej:

  • Elastyczność – możliwość integracji przewoźnika z procesami produkcyjnymi klienta

W logistyce automotive podstawowym czynnikiem decydującym o współpracy z przewoźnikiem jest precyzja transportu. Przewoźnik musi brać pod uwagę swoje możliwości systemowe w zakresie integracji procesów z klientem oraz gotowość do raportowania wskaźników współpracy według modelu przyjętego w branży kontrahenta.

  • Gotowość do obsługi w łańcuchu dostaw

Operator logistyczny musi wykazywać się ciągłą gotowością do obsługi w całym łańcuchu dostaw. Dotyczy to nie tylko dostawy komponentów do montażu, ale i logistyki rynku części zamiennych i zwrotów, gdzie przepływy nie są zaplanowane, a jednostkowa wielkość przesyłek zazwyczaj jest niewielka.

  • Realizacja usług Just in time i Just in sequence

To priorytetowe usługi dla klienta z branży motoryzacyjnej. Pozwalają one obniżać poziom zapasów, a co za tym idzie – ograniczać koszty magazynowania. Wśród głównych korzyści znajdują się także: poprawa jakości, wzrost produktywności, czy większa stabilizacja operacyjna. Dodatkowo pozwala zmniejszyć biurokrację, uprościć planowanie czy zredukować straty.

 

Poradnik dla branży automotive

Sprawdź na jakie elementy należy zwrócić uwagę wybierając operatora logistycznego do obsługi branży motoryzacyjnej.

Przeczytaj poradnik

 

Zależy Ci na optymalizacji rozwiązań logistycznych?

Zapytaj o Twój Transport

Jak możemy Ci pomóc?